فیلم و عکس | درباره ما | تماس با ما | تعرفه تبلیغات
احداث دروازه کاسپین در ورودی رضوانشهر از سمت پونل
احداث دروازه کاسپین در ورودی رضوانشهر از سمت پونل

شهرداری رضوانشهر |

رضا رسولی با اشاره به برگزاری دومین کنفرانس علمی و مسابقه زیبایی اسب کاسپین گفت: ما علاوه بر امور روزمره و خدمات حوزه شهری به شهروندان وظیفه داریم که با یک مطالعه دقیق و عمیق عناصر هویتی و تاریخی شهر را بشناسیم و سعی کنیم که یک بازآفرینی مبتنی بر کارکرد و عملکرد تاریخ هویت شهرمان را داشته باشیم تا ارزش های تاریخی مردم در برنامه شهری رنگی نو داشته باشند. 

وی در ادامه گفت: ما بخشی از مطالعات برندسازی شهر را انجام دادیم و به یکی از مهمترین عناصر هویتی شهر یعنی اسب کاسپین رسیدیم. طبیعتا به خاطر جایگاه ویژه ای که اسب در این دیار داشته، ما در مسیر توسعه معنادار با نگاه بازآفرینی شهر رضوانشهر میزبان یک مجمع بین المللی در رضوانشهر شدیم و تلاش خواهیم کرد که از این عنصر در راستای برندینگ شهرمان استفاده کنیم.

شهردار رضوانشهر خاطرنشان کرد: در همین راستا یک یادگاری در ورودی شهرمان خواهیم داشت که در هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد و آن هم دروازه کاسپین خواهد بود که با تعریض و بهسازی پل ورودی رضوانشهر از پونل ایجاد خواهد شد. ما امروز یک پل کوچک ده متری داریم که قرار است در طرح جدید به دو پل مجزا با عرض مناسب مجموع 60 متری افزایش پیدا کند و یادبودی از اسب کاسپین هم به عنوان خواستگاه این اسب در آنجا ایجاد خواهیم کرد.

رسولی در پایان گفت: اسناد مناقصه این پروژه به مبلغ ۷۹ میلیارد ریال در سامانه ستاد بارگذاری شده و تا کنون ۱۰ شرکت اسناد خریداری کردند و تا ۱۲ مرداد وقت برای ارسال پیشنهادات مناقصه وقت خواهد بود.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان