فیلم و عکس | درباره ما | تماس با ما | تعرفه تبلیغات
چوبر تالش میزبان نخستین جشنواره ملی شکوفه های کیوی بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ، در این جشنوره رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: استان گیلان با تولید سالانه ۲۲۰ هزار تن کیوی بعد از مازندران مقام دوم کیوی کشور را دارد و شهرستان تالش بزرگترین شهرستان تولید کننده کیوی است.
 صالح محمدی افزود: کیوی جزو میوه های ارز آوری است که اگر کاشت آن حمایت شود می تواند سود سرشاری را نصیب کیوی کاران ودر نهایت استان و کشور کنند.
حسن محمدیاری نماینده مردم تالش ، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه کیوی کاران در زمان فروش محصول خود را با پایین ترین قیمت میفروشند و در زمانی که می خواهند برای مصارف شخصی کیوی تهیه کنند قیمت خرید کیوی بسیار بالاست گفت: این خلا بین قیمتی که از کشاورز خریداری می شود تا زمانی که به دست مردم برسد باید برداشته شود و این وظیفه ما نمایندگان و مسولان مربوط است.
حجت الاسلام نورزادامام جمعه تالش هم در نخستین جشنواره ملی شکوفه های کیوی گفت: شهرستان تالش قطب تولید کیوی است و برای اینکه این شهرستان بتواند گام های بلندتری برای صادرات این محصول بردارد باید تسهیلات کم بهره به کیوی کاران داده شود و حمایت های مسولان هم باید مداوم باشد.
ضریب پایین مکانیزاسیون در کشت کیوی، نبودحمایت های مالی ازکیوی کاران، اعمال نفوذ در زمان برداشت کیوی و صادرات آن از جمله مشکلاتی است که کیوی کاران گیلانی با آن مواجهند.
 اجرای موسیقی محلی، ارائه محصولاتی برپایه کیوی، اهدای نهال کیوی از دیگر برنامه های نخستین جشنواره ملی شکوفه های کیوی در چوبر تالش بود.
 گیلان ۷ هزار هکتار باغ کیوی و ۸ هزار بهره بردار کیوی دارد.

var player = videojs('player_801549_9622501',{ techOrder: [ "html5" , "flash"],poster:'',width:400,height:300}); videojs.addLanguage('en', {"No compatible source was found for this media.": "مشاهده ی ویدیو نیاز به پشتیبانی مرورگر از codec h264 یا نصب فلش پلیر دارد."}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/9622501',{},function (data) {}); })); کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان